Yeni Apple Airpods Pro Lite!

Apple 2020 yılında 3.nesil Airpods’u tanıtacak!

Apple 2016 yılında ilk kablosuz kulaklığı olan Airpods’u tanıttıktan sonra 2 yıl kadar bir süre boyunca bu ürüne çok fazla rağbet olmamıştı. 2018 yılına geldiğimizde kablosuz kulaklık kullanımı diğer firmaların da bu alandaki yatırımları ile oldukça yaygınlaştı. Doğal olarak Apple aşıkları da başka markalara yönelmek yerine tercih ettikleri ‘kalite’ için Airpods’a yöneldi.

2019 yılında 2. nesil ve ‘Pro’ versiyon Airpods’un tanıtımından sonra ilginin daha da artması ve markette elde ettikleri başarının ardından Airpods ve genel olarak kablosuz kulaklıkların başarılı bir ürün olacağı ve gelecekte de oldukça geniş kitleler tarafından kullanılacağı kesinleşmeye başladı.

Photo by Aaina Sharma on Unsplash

2020 yılında Apple’ın tanıtacağı yeni Airpods ile ilgili haberler yine Apple’ın Taiwan ve Çin kaynaklı üreticileriyle iş yapmaya devam edeceği ve yeni iPad, iMac, Apple Watch modellerinin duyurulacağı dedikodusuyla beraber Çin ve Taiwan kaynaklarından geliyor. Tabi ki bu yeni modellerin üretiminin Wuhan Virüsü ve Corona olarak da adlandırılan virüs kaynaklı salgın sebebiyle sekteye uğrayabileceği de konuşuluyor. Bu model hakkında şu an için çok fazla bilgimiz olmasa da Reddit ve benzer sitelerde yeni model hakkında bir takım dedikodular dönmekte. Arzu ederseniz sayfanın en altındaki gömülü linkten orijinal reddit tartışmasına gidebilirsiniz.

Corona Virüsü hakkındaki yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Photo by Howard Bouchevereau on Unsplash

Yeni Airpods’un Adı Ne Olacak ve Özellikleri Neler

Yeni modelin ismi büyük olasılıkla ‘Pro Lite’ olmayacak. Zaten Pro ve Lite kelimeleri birbirleriyle kullanılabilecek kelimeler olmaktan daha çok zıt kavramları ifade ediyorlar. İşte yeni modelin isminin ne olabileceği konusunda bazı fikirler:

  • 3. Nesil Airpods
  • Airpods 2020
  • Airpods 3
  • Airpods Lite
  • Airpods Pro Lite (Çok düşük bir ihtimalle)

2020 yılında gelecek olan bu yeni modelin Airpods 2 ve Pro arasında bir model olacağına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Bahsi geçen modelde aktif gürültü azaltma özelliğinin olup olmayacağı merak konusu. Konuşulanlara göre bu yeni model tasarım açısından “bir miktar” değiştirilmiş olacak. Yükseltilmiş ses kalitesiyle birlikte IPX4 su geçirmezlik özelliğini bünyesinde bulunduracak.

Airpods Pro – Photo by Shawnn Tan on Unsplash

Apple’ın bu modelde aktif gürültü azaltma özelliğini devre dışı bırakması durumunda, yükseltilmiş ses kalitesini nasıl sağlayacağı bir muamma olsa da bu da bir seçenek olmakla beraber bu durumunda yeni Airpods sadece 2. nesilin fiyatının biraz artırılmış hali olarak piyasada yer alacak.

Photo by Webaroo on Unsplash

Yeni Nesil Airpods 3’ün Fiyatı Ne Olacak?

Yine kesin olmamakla birlikte yeni modelin fiyatının $150 ile $199 arasında olması bekleniyor. Kablosuz şarj kutusu ve tasarımsal birkaç fark haricinde Airpods Pro ve 3. nesilin aynı olacağını düşünen kullanıcılara göre fiyat $199 olacak.

Bazı kesimler ise yeni modelin aktif gürültü azaltma özelliği haricinde diğer tüm Pro özellikleri barındıracağını ve fiyatının $179 civarında olacağını düşünmekte. Kulaklığın Pro modeli şu an piyasadaki fiyatı $249.

Yabancı basında yer alan ve bizim de bu yazıyı yazarken kaynak olarak kullandığımız haberi okumak için buraya tıklayın.

Reddit tartışmasına alttaki linkten ulaşabilirsiniz:

Tavsiye Edilen Yazılar