Xiaomi Mi Band 5, 2020’de Bizlerle Olacak

Xiaomi, Mi Band 4 ile 2019 yılında güzel bir başarı sağlamıştı, şirket son açıklamasında Xiaomi Mi Band 5’in 2020 yılında bizlerle olacağını bir kez daha duyurdu. 2019’un Haziran ayında piyasaya çıkan Mi Band 4 ve önceki modelleri ile oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşan Xiaomi’nin 5. nesil akıllı bilekliğinin ertelenebileceğine dair söylentiler dolanıyordu. Şirket yaptığı bir açıklamayla akıllı bilekliğin 2020 yılı içerinde piyasaya sürüleceğini doğrulamış oldu.

Xiaomi Mi Band 5 Ne Zaman Çıkacak?

Önceki Mi Band modellerini Haziran ayında duyurmuştu. Covid19 salgını nedeniye ekonomilerde ve üretim bantlarında yaşanan sorunlar olduğu su götürmez bir gerçek. Şirketin yaptığı açıklamada kesin bir tarih yok. Mi Band 5’in Haziran ayında çıkmasını beklemek en iyi ihtimalle iyimserlik olacaktır. Kitlelerin evde kalma sürecinde teknolojik aletlere ilgisi artmış olsa da bahsi geçen ürün bir akıllı bileklik olduğu için evde o kadar da kullanışlı olmayacaktır. Şirket bunu göz önünde bulundurup ürünün tanıtım tarihini buna göre ayarlayabilir. Yine de kesin bir şey söylemek mümkün değil.

Xiaomi Mi Band 5 Özellikleri Neler Olacak?

Xiaomi 3. Nesil bilekliğin ardından, Hey+ isimli bir bileklik çıkarmıştı. Hey+, 3. nesil bileklikten farklı olarak renkli bir ekran barındırıyodu ve sonrasında çıkan 4. nesil Mi Band ile benzerlikleri fazlacaydı. 2020 yılında çıkacak olan bilekliğin de tasarım açısından Hey+ 1S ile benzerlik göstereceği düşünülüyor. Buna ek olarak dahili GPS, geliştirilmiş fitness ve uyku takibi özellikleri ve çoklu işlem yapabilme gibi özelliklere sahip olması bekleniyor. Ne yazık ne üretici firma ne de Xiaomi özellikler konusunda kesin bir açıklama yapmadı. Bunların haricinde yeni model evrensel modellerde de NFC çip barındıracak. Ekran gün ışığında daha iyi görünen ve 1.2″ büyüklüğünde bir ekran olacak.

Xiaomi Hey+ 1S model bileklik

Fiyatı Ne Olacak

Fiyatının 4. nesil bilekliğin satışa çıktığı fiyat olan 39$’ın biraz üzerinde olabileceğini düşünüyoruz. Ekran boyutundaki artış ve ekrandaki geliştirmelere ek olarak eklenecek olan NFC çipinin haricindeki tüm geliştirme ve yükseltmeler bu fiyatın artmasına sebep olacaktır. Bu bileklik günlük kullanım arayışında olan bir kitleye hitap ettiği için çok büyük değişimler olmayacaktır. Fiyatının 40$ ile 49$ arasında olacağını söylemek mümkün. Fitbit benzeri bilekliklerin sunduğu geliştirilmiş özellikleri sunması halinde fiyat artacaktır.

Suç Dizilerine Farklı Bir Yaklaşım, The Blacklist buraya tıklayarak yazıyı yeni bir sekmede okuyabilirsiniz.

Tavsiye Edilen Yazılar