Raymond Reddington’un Kara Listesi

Suç dizilerini izlerken eminim heyecanlanmışızdır, Blacklist de bu suç dizileri arasında üst sıralarda geliyor. Dizi izlemek artık hepimizin rutin hayatının bir parçası olmuş durumda.Okuldan,işten çıktığımızda,canımız sıkıldığında,kafamız dağılsın istediğimizde ya da en basitinden yemeğimizi yerken bile bize eşlik etmesi için dizilerimize başvuruyoruz. 2019 yılında bir tanıdık tavsiyesi üzerine başlamış olduğum The Blacklist bir süredir beni ekran başına kilitlemeyi başarmış durumda. 6. sezonunu yeni bitirdiğim dizinin 7. sezonunun yakında Netflix Türkiye’ye de gelmesi bekleniyor.

Blacklist, konusu itibariyle kendini diğer suç dizilerinden ayırmayı başarıyor ve onlardan farklı olarak her bölümünde izleyiciyi biraz daha merak içerisinde bırakıyor.Hadi biraz da dizinin içeriğinden bahsedelim.

the blacklist actors on a panel
Thibault from Paris, France / CC BY-SA

Dünyanın en çok arananlar listesinde en üst sıralarda yer alan Raymond Reddington, yıllardır hiç kimsenin yakalamayı başaramadığı bir suçludur. Günün birinde FBI’a teslim olur ve onlara reddedemeyecekleri bir teklif sunar.Kendisinin özgür bırakılması karşılığında isimlerini açıklayacak olduğu suçluların listesini FBI’a verecek ve onların yakalanması için FBI ile işbirliği yapacaktır. Fakat Reddington’ın yalnızca bir şartı vardır, Elizabeth Keen ile çalışmak… Keen bu isteğin nedenini sorgulayacak ve bunu sorgularken kendisini, Reddington ile birçok tehlikeli maceranın içinde bulacaktır. Bu maceralar ise birtakım sırların perdesini aralayacak, Keen’i akıl almaz zorluklarla sınayacaktır.

james spader and megan boone on the blacklist cover

Şunu söyleyebilirim ki diziyi konusunun yanısıra James Spader’ın mükemmel oyunculuğuna şahit olmak için bile izleyebilirsiniz. Olaylara verdiği tepkiler, kullandığı dil sizi o kadar etkileyecek ki kendisine hayran kalmamanın elde olmadığını düşüneceksiniz.Suç dizilerinin artık fazlasıyla sıradanlaştığını,tekrar tekrar aynı konuların işlendiğini düşünüyor olabilirsiniz.Fakat Blacklist’in bu düşüncenizi ortadan kaldırabileceğine inanmaktayım.Bu tarz diziler izleyicinin tahmin yeteneğini kullanmasına fırsat tanımamalı ki, kişide şaşırma ve merak duygusu uyanmaya devam etsin.

Siz de eğer hep aynı tarz diziler izlemekten sıkıldıysanız,artık daha yaratıcı ve sürükleyici senaryolar görmek ve en önemlisi bu sürükleyici senaryoların iyi oyuncular ile desteklendiğine şahit olmak istiyorsanız The Blacklist tam da size göre! Hiç vakit kaybetmeden ekran başına geçin ve kendinizi dizinin karanlık ama duygusal dünyasının kollarına bırakın.

Blacklist 7. Sezon Ne Zaman Devam Edecek

Dizinin 7. sezonunda yayınlanan 10 bölümden sonra, 13 Aralık 2019 tarihinde dizi ara tatile girdi. Ara veren The Blacklist’in 20 Mart 2020 de tekrar ekranlara dönmesi bekleniyor. Dizi, eğer covid19 kaynaklı bir ertelenme olmazsa 20 Mart 2020 de 2 bölüm halinde tekrar yayınlanacak. Sars-Cov-2 olarak da bilinen ve WHO tarafından Covid19 olarak adlandırılan hastalığın neden olduğu salgın ve panik dizinin ertelenmesine sebep olabilir, ya da tekrar bir ara verilebilir. Dizi NBC kanalında yayınlanıyor. Alttaki linke tıklayarak dizinin sayfasına gidebilirsiniz.

NBC’nin The Blacklist isimli dizisinin sayfası.

8. Sezon Gelecek Mi? 8. Sezon Ne Zaman?

Bu harika dizi daha 7. sezon daha bitmeden 8. sezon iznini aldı. The Blacklist 8. sezonuyla da bizlerle olmaya devam edecek. Dizi daha 7. sezonu bile tamamlamadığı için 8. sezon tam bir sır olarak kalıyor. Sekizinci sezonun geleceğini düşünürsek dizi yedinci sezonunun finalinde bizi epey heyecanlandırıp, merakta bırakacak gibi gözüküyor. Lakin 8. sezonun ne zaman başlayacağına dair net bir bilgimiz yok.

Corona Virüs, CoViD-19 Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

james spader on blacklist as raymond reddington

Tavsiye Edilen Yazılar