Koronavirüs Kraliyette Yayılıyor: Prens Charles

Koronavirüs Kraliyette Yayılıyor: Prens Charles

prens Charles eşi Camilla, annesi kraliçe 2. Elizabeth ve Prens William ile eşi Kate Middleton

Koronavirüs kraliyette! Koronavirüs hakkında yazdığımız ilk yazıdan bu yana çok şey değişti. Artık çoğu kaynak gerek Türkçe gerek yabancı dillerde, sürekli olarak bu konu hakkında yazıp çiziyor. Bugün yapılan bir habere göre İngiliz Kraliyet ailesinden Prens Charles koronavirüs şüphesiyle test edildi. Dün yapılan testin sonucunun pozitif olmasıyla 71 yaşında olan Charles öz izolasyon sürecine girdi. Şu an İskoçya’da Balmoral Kalesinde olan prens yumuşak semptomlar gösteriyor. Charles’ın eşi Cornwall Düşesi Camilla, sadece İngiltere’de 8000 kişiye bulaşan ve 424 kişiyi öldüren virüsün semptomlarını henüz göstermiyor.

prens harry, prens charles ve prens william

Koronavirüs kraliyette, özellikle de kraliçeye yakın birinde çıkmasıyla birlikte artık soylu, köylü ayrım gözetmeksizin her kesimi etkilediğini bir kez daha kanıtlamış oldu. Prens Charles yaklaşık 15 gün kadar önce bir etkinlik sırasında Prens Albert ile karşılıklı oturmuştu. Monaco Prensi, Prens Albert’ın 5 gün önce koronavirüs pozitif olduğu açıklanmıştı. Prens Albert ve Prens Charles geçtiğimiz günlerde bir WaterAid etkinliğinde karşılıklı oturmuşlardı. Charles’ın hastalığı nereden kaptığını tam olarak bilemeyecek olsak da kime bulaştırıp bulaştıramayacağını tahmin edebiliyoruz. Ne yazık ki koronavirüs belirtisi göstermeden 10-14 gün kadar dış dünyayla “sağlıklı” olduğumuzu düşünerek iletişim kuruyoruz, fakat aslında bu süre virüsü en çok yaydığımız dönem. Bu süreç boyunda Charles’ın görevleri itibariyle birçok kişiyle görüşmesi ve birkaç etkinliğe katılması, virüsü yaymış olma ihtimalinin yüksek olduğunu düşündürtüyor.

Koronavirüs Kraliyette Yayılmaya Devam Edecek Mi?

Koronavirüs yayılmaya devam edebilir. Yapılan açıklamalara göre Prens Charles, Kraliçeyle en son 12 Mart günü ‘kısa’ bir görüşme yaptı. Doktorların açıklamaları ise Prens Charles’ın en erken 13 Mart günü ‘bulaştırıcı’ olduğu yönünde. Charles bu dönemde babasıyla hiç görüşmedi. Buckingham Saray sözcüsünün açıklamalarına göre kraliçenin sağlığı yerinde ve doktorların sağlığı için verdiği tüm tavsiyeleri yerine getiriyor. Harry ve Meghan şu an Kanada’da, bu sırada William ve Kate ise Norfolk’dalar. Prens Charles’ın 9 Martta Westminster’daki bir görevinde her iki çiftle de görüşmüş olduğunu eklemekte fayda var. Kraliyette yayılma ihtimalinin yanı sıra Charles’ın “Prince’s Trust Awards” olarak bilinen etkinlikte görüştüğü birçok ünlü isim de risk altında. İşte o ünlülerin bazıları: Philip Schofield, Fearne Cotton, Pierce Brosnan, Richard E Grant, Rolling Stones yıldızı Ronnie Wood, X Factor yıldızı Fleur East, Dina Asher-Smith ve Craig David.

Doğal ürünlerle yapabileceğiniz kaş ve kirpik serumu tarifimize göz atın!

İngiltere’de Neler Oluyor?

İngiltere’nin karantina günlerinin ikince gününde koronavirüs kraliyet ailesine kadar ulaştığı için işleyiş de büyük ölçüde değişti. Başbakan’ın Kraliçeyle haftalık olarak yaptığı görüşme artık telefon üzerinden yapılıyor. İngiliz hükumeti 3.5 milyon antikor testi satın almış olduğunu iddia etse de, üreticisini açıklamama konusunda ısrarcı. Aynı zamanda bu testlerin ne zaman kullanılacağı, evlerde kullanılıp kullanılamayacağı gibi sorular da merak konusu. Konuşulanlara göre İngiltere, İtalya’nın yaşadığından daha sert bir krizle karşı karşıya olabilir. Koronavirüs kaynaklı ilk psikolojik çöküş de gerçekleşti, bir hemşire koronavirüs pozitif olduğunu öğrendikten sonra başkalarına bulaştırma ve bulaştırmış olma korkusuyla intihar etti.

prens Charles ve Kraliçe 2. Elizabeth

KAYNAK: https://www.dailymail.co.uk/news/article-8150833/Prince-Charles-coronavirus.html?ito=push-notification&ci=11317&si=3748477

Tavsiye Edilen Yazılar