Doğal Karışım: Kaş, Kirpik ve Saç İçin Mucizevi Tarif

Doğal Karışım: Kaş, Kirpik ve Saç İçin Mucizevi Tarif

doğal karışım uygulanabilecek saç kaş ve kirpik
Photo by Garin Chadwick on Unsplash

Bu yazımızda size kaş, kirpik ve saçlarınızda kullanabileceğiniz bir doğal karışımdan bahsedeceğiz. Sadece erkeklerin değil aynı zamanda kadınların da şikayetçi olduğu saç dökülmesi, saçlarda seyrelme ve incelme gibi sorunlar bu doğal karışım ile büyük ölçüde azalacak. Seyrek kaş ve kirpik şikayeti olanların da kullanabileceği bu karışım kıl köklerini beslerken tüy halinde olan kılları güçlendirir ve besler.

İpek Kirpik Sonrası Doğal Karışım

Özellikle kadınların ipek kirpik uygulamaları sonrasında yaşadığı kirpiklerde seyrelme sorunu gerçekten can sıkıcı olabiliyor. Bu karışımı düzenli kullanmak seyrelme sorununa büyük ölçüde çözüm olacaktır. Aktar, eczane ve marketlerden satın alabileceğiniz bu ürünleri kullanmadan önce alerjiniz olup olmadığını mutlaka kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Bunun için bu ürünleri kolunuza uygulayıp bekletebilirsiniz. Herhangi bir ağrı, acı ya da kızarıklığa neden olmazsa, bu ürünlere alerjik değilsinizdir.

erkek kaş ve kirpik fotoğrafı
Photo by ahmed zid on Unsplash

İşte O Mucizevi Doğal Karışım:

1 Ölçek Hint Yağı
1 Ölçek Tatlı Badem Yağı
1 Ölçek Fındık Yağı
1 Ampul E Vitamini

Bu karışıma tercihen vazelin de ekleyebilirsiniz ama benim tavsiyem vazelini ayrıca kullanmanızdır. Vazelin özellikle kirpikleri çok uzatıyor. Kullandığınız vazelinin parfümsüz ve doğal olduğundan (vazelinin doğalı da nasıl olursa artık) emin olun. Ayrıca karışımda kullandığınız ürünlerin kalitesi de göreceğiniz faydaya büyük oranda etki edecektir. Aktar ürünlerinde mümkün olduğunca soğuk sıkım ve yüksek kaliteyi tercih edin. Bu karışımın ana maddesi hint yağıdır. Hint yağı içinde E vitamini, omega 6, trigliserid yağ asitleri ve çeşitli mineraller bulundurur.

doğal karışım için örnek şişe fotoğrafı
Photo by Kelly Sikkema on Unsplash

Bu malzemeleri karıştırıp, üzeri kapaklı bir kaba ya da bir şişeye ekleyin. Serin (buzdolabı serin değil soğuktur!) ve karanlık bir yerde muhafaza edin. Tek seferde çok hazırlamamaya özen gösterin. Doğal ürünler birbirleriyle ve oksijenle buluştuktan sonra bozulmaya daha yatkın olduklarından taze hazırlamak en doğrusu olur.

Uygulama Nasıl Olmalı?

Her şeyden önce uygulama sürekli olmalı. Ciddi fayda görmeniz için en az bir ay boyunca düzenli olarak kullanmanızı tavsiye ederiz. Kirpiklerde etkisi ise 1 haftada gözle görülebiliyor. Kirpik ve kaşlarınıza uygulamayı temiz bir rimel fırçası, kütipsler, pamuk ya da bu tarz uygulamalar için üretilen fırçalar yardımıyla yapabilirsiniz. Kaşlarınızı her gün yukarıya doğru taramak da kaş çıkmasını hızlandıracaktır. Saç derinize uygularken elle masaj yaparak ya da bir dermaroller aracılığı ile kan akışını hızlandırarak, bu doğal karışımı derinize iyice yedirmelisiniz. Karışımın kaş, kirpik ve saçlarda bir gece kalmasını tavsiye ederiz. Uygulama yaptığınız araçları temiz tutmanızın da oldukça önemli olduğunu unutmayın.

Corona Virüsü, CoViD19 hakkında yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

dermaroller

Tavsiye Edilen Yazılar