Bob ve Lob saç kesimi, aslında çoğumuzun aşina olduğu birer kesim. Konu saç ve saç kesimi olunca, özellikle kadınlar oldukça detaycı. Bu yazıda bob ve lob saç kesimi trendlerini size açıklamaya çalışacağız. Bu kesimlerin farklı kullanımlarını da sizlerle paylaşıyor olacağız. Dilerseniz bu kelimelerin ne anlama geldiklerini açıklayarak başlayalım.

Bob ve Lob Saç Kesimi Ne Demek?

Bob Saç Kesimi Nedir?

Bob saç, genellikle kısa ve orta boyda olan, düz bitişli bir saç kesimidir. Bu kesimde saç genellikle kulak uçları ve çene kemiği arasında bir boyda kesilir. Alın kısmında perçem ve kahkül gibi detaylar olabilir. Enseden bir bombeye sahiptir, bu bob kesimi küt kesimden ayıran bir özelliktir.Lob Saç Kesimi Nedir?

Lob saç ise İngilizcede “long bob” olarak da bilinen, uzun bob kesimdir, bu kesim bob kesimin bir çeşididir. Bu kesimde saç boyu, bob kesimdekine göre daha uzundur. Saç lob kesimde omuz veya omuzun hemen altında biter. Asimetrik ve bombeli kullanımları vardır.

Bob ve Lob Saç Kesimi Kimler Tarafından Tercih Edilmeli?

Eğer yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz ve saçlarınıza ayıracak çok fazla vaktiniz yoksa bob ve lob kesimleri tercih etmeniz akıllıca olacaktır. Küt kesimler genellikle keskin yüz hatlarına sahip kişilere daha çok yakışıyor, bob ve lob kesimler ise oluşturdukları efekt sayesinde yuvarlak hatlara sahip kişilere daha uygun. Bu kesimin güzel olan bir diğer yanı ise çok az uğraş gerektirmesi. Dağınık fön ya da bir parça saç spreyi veya köpük ile hemen şekil alan bu saçın tek dezavantajı formunu çok çabuk kaybediyor olması. Ortalama 3 ayda bir saç kesiminizi tekrarlamanız gerekecek, ama bu iki ay boyunca saçlarınızla daha az uğraşacaksınız. Tercih sizin.

Kraliyet Adabı, İngiliz Kraliyet Ailesinin ‘Görgü Kuralları’ yazımızı ilgi çekici bulacağınızı düşünüyoruz.

Model Çeşitliliği ve Farklı Kullanımlar

Bu kesimin bir diğer güzel yanı ise kullanılabilecek renkler. İster tek renk isterseniz de ombre veya balyaj tercih edebilirsiniz. Yapılan tüm dokunuşlar fön tercihinize veya saçınızı ayırdığınız yere göre farklı farklı sonuçlar doğuracaktır. Örnek olarak ombreniz düz fön veya dalgalı tercihinize göre farklı efektler yaratacaktır. Tost ve benzeri uygulamaların da bu kesime çok yakıştığını söylemeden geçemeyiz.

Bob ve lob kesimler farklı farklı birçok şekilde kullanılabiliyor. Saçınızı her gün farklı şekillendirerek neredeyse sınırsız seçeneğe sahip olabilirsiniz. Saçınızı simetrik veya asimetrik ayırabilir, düz fönlü veya dalgalı olarak kullanabilirsiniz. Geniş bir alın yapınız varsa saçınızı kestirirken kâkül kestirmeyi de değerlendirin. Aynı zamanda kâkülün bob ve lob kesimlere çok yakıştığını da belirtmeliyiz. Burada anlata anlata bitiremeyeceğimiz kadar çeşitliliğe sahip olan bu kesim afrika örgüsü ile bile büyük bir uyum sağlayabiliyor.

bob ve lob saç kesimi, dağınık bob kesim
bob ve lob saç kesimi, asimetrik bob saç
bob ve lob saç kesimi, kaküllü bob kesim
bob ve lob saç kesimi, katlı lob kesim

Arzu ederseniz bu videoda bob kesimin nasıl yapıldığını izleyebilir ve konu hakkında daha çok bilgi alabilirsiniz. Ek olarak buraya tıklarsanız gideceğiniz adreste farklı farklı birçok modeli inceleyebilirsiniz.